Svatba Adélky a Dana ve fotozkratce


Příjezd


Poslední úprava oděvu na pumpě před Táborem. Vrcholí dohady, odkud že to na nás Dan s Adélkou budou pořvávat "Aprííííl"

Někteří ovšem úpravu zevnějšku klasicky nestíhali a pak měli na táborském náměstí co dělat. Možná by ovšem z Kuby byla kvalitní modelka.

Svědek je připraven a okolostojícím vnucuje videokameru. Prý by vypadalo divně, kdyby to natáčel sám. Okolostojící jeden po druhém mizí.

Jako první přijíždí limuzína s panem inženýrem Danem Grbinem (čti Grbénem). Nevěsta nikde, nervozita vrůstala. Ženich ji zaháněl slivkou a nutil k tomuto kroku okolostojící. Okolostojící opět mizí.
Oficiality


Svědci jsou soustředění, Dan nervózní, Adélka navenek naprosto klidná. Point-of-no-return se blíží. (na to že jsem neměl blesk to jde, ne?)

Už jsou svoji. Následují gratulace. Adélka se pěkně chechtala, když ji třásl pravicí Kuba. By mě zajímalo, co jí to řekl. (taky bez blesku)

A rychle na sluníčko. Všichni už mají hlad, ale fotoreportéři jsou neodbytní, takže to překousnem. Ještě pár póz a jde se na papu. Ostravští odrodilci po hodině a půl hledání restaurace skončili v "restauraci" hned vedle. (Řízek byl hnusný, ble)
Paříme!Chata jako víno. Všechna čest Danovi nebo komukoliv, kdo tohle zařídil. Tahle fotografie znázorňuje velkou část ostravské výpravy. Je tu Marťa, Fičák, Michal, Kača, prso made in Renata a pár kadeří slečny Soni.

A došlo k předávání darů. Náš papiňák tu sice vidět není, ale určitě nezapadl. Většina darů (vlastně všechny) byly hodnoceny jako: "No to je krása...", "Jé to je super....", "To jste si neměli dělat takovou škodu..." Tím posledním si teda nejsem jistý, ale říká to vždycky moje teta, takže...

Jaká by to byla svatba bez zpěvu, že. Tady ho obstarával... chvíle napětí...Dan. Má trochu červené oči, ale to je zásluha mého (tedy vlastně pořad ještě Danova) blesku a taky toho, že jsem byl líný si znova nainstalovat ten program, co červené oči na fotkách odstraňuje.

Něktetří při poslechu zpěvu pozapomněli kde, že to vlastně jsou a jali se propagovat uplně jiný stát než kde se celá věc odehrávala.

Až se mi dostane do ruky osoba, která mě takhle vyfotila, tak ji roztrhnu. Reportéři mají zůstat v pozadí událostí a přílišná publicita jim může profesně uškodit. A navíc tam vypadám jak idiot. Mimochodem, v pozadí je návod na použití sauny. Našli se i takoví co ji použili.

Tak a tohle je speciální, exkluzívní, jedinečná, neopakovatelná, naprosto úžasná, nezapomenutelná a vůbec dost dobrá fotka. Kdyby se snad našlo nějaké ťululum, které by nepoznalo vo co go, tak to prosím ženich přenáší nevěstu pres práh pokoje, kde spolu potom sou... strávili svatební noc.
RánoRáno nás všechny sluníčko a hrozný rámus vznikající při uklízení vytáhl z postelí. Tedy až na výjimky, které pod peřinou čekaly, až bude všechno hotovo. Někteří ovšem dospávali ještě venku. Jako třeba Soňa. Znonďa tu taky nevypadá nadvakrát čerstvě.

Leoš se vrátil zpět ke své kameře a všechny nás kameroval. Ostatní postávali v hloučcích kol dokola a všeobecně se oddaloval odjezd.

No a pak už jen jedno poslední společné foto. A s cvaknutím samospouští mého normálního a Zonďova digitálního foťáku se celé akci odtroubila konečná. Každý se tam doufám pozná. A kdyby už někdo pozapomněl, tak ta hnědo-šedo-modrá věc v pozadí je ona úžasná chatička. Takže, schválně, kdo z těch, co se tam tak vesele usmívají, bude další?? Co? Žádný dobrovolník.....? :-)

Pokud by byli zájemci o opravdovou a nefalšovanou papírovou fotku, tak se nestyďte a namailujte mi. Zařídím a přepošlu....

24.5.2000

miroslav.bajgar@vsb.cz ©